Festiwal Indii 15-17.07

Festiwal Indii – największy i najsłynniejszy orientalny happening odbywający się każdego lata nad Bałtykiem. Z pomocą wolontariuszy i artystów z wielu krajów, już od kilkunastu lat tworzymy bogatą oraz kolorową prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. Wiele godzin programu scenicznego, przeróżne prezentacje w namiotach okalających scenę oraz współtworzona przez publiczność atmosfera, to często najlepsze wspomnienie z wakacji. Każdego roku goszczą u nas wielcy artyści oraz warci poznania pasjonaci.

Na naszej scenie:
- od kilku lat współpracujemy z „Sankhya Dance Creation”- zespołem artystów z Bombaju, pod dyrekcją Vaibhava Arekara. Ich występy urzekają profesjonalizmem, z jednej strony tradycja (Bharatnathyam, Kathak), z drugiej strony połączenie klasyki z nowoczesnością. Każdy sezon z Sankhą to nowe doświadczenia, przeżycia i wspomnienia.

- dla najmłodszych gości Festiwalu Indii przygotowujemy co roku nowe widowisko teatralne. Kolorowe, zachwycające sztuki powstają w dalekim Ekaterynburgu (Rosja). Vladimir Avvakumov, reżyser i aktor wzbogaca nasz program ciekawymi adaptacjami mądrych indyjskich opowieści.

- wychowany na naszej scenie mistrz sztuk walki Dina Dayal, ma już swoich fanów na całym świecie. Jego pokazy walki z mieczami są wielką atrakcją dla wszystkich mających okazję je podziwiać. Jak na mistrza przystało, każdego roku możemy podziwiać jego nowe wyczyny.

- każdego lata na naszej scenie goszczą gwiazdy i rodzą się talenty. Jednym z najweselszych punktów programu Festiwalu Indii jest musical „Nandal”. Wszystkie dzieci zapraszamy na scenę, uczymy ich prostych piosenek oraz prostego kroku tanecznego, na kilka chwil każde dziecko zamienia się w najważniejszego artystę dla swojej mamy, taty, czy też innego członka rodziny.

- muzyka, pokazy tańców indyjskich, happeningi i niespodzianki – to scena Festiwalu Indii

- ale scena to nie wszystko, Festiwal Indii to również ponad dwadzieścia namiotów w przeróżnymi atrakcjami. Pokazy wegetariańskiej kuchni oraz restauracja wegetariańska, warsztaty jogi, spotkania z astrologiem, pokazy magii, indyjski makijaż i henna, wypożyczalnia sari, namioty wypełnione książkami filozoficznymi oraz drobiazgami z Indii, i wiele innych niespodzianek…

Start godz. 17.30 Plaża Centralna w Kołobrzegu!